Nasza strona korzysta z cookies do zbierania anonimowych danych statystycznych oraz do zapamietywania preferencji użytkowanika. Korzystanie z naszej strony oznacza, że o tym wiesz i się na to zgadzasz. Możesz zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.
PZL P.11c Wyprzedany
Ważne jest, aby podkreślić, że nie jest to zegarek firmowany przez Fundację G.Gerlach. Jest to zegarek, którego design został stworzony przez osoby skupione wokół forum chinawatches.pl.

Twórcy fundacji wsparli swoim doświadczeniem i wiedzą społeczność forumową, by wspólnie stworzyć ten wspaniały zegarek - chyba najpiękniejszy forumowy zegarek w Polsce, jeżeli nie w Europie. Jesteśmy dumni, że wzięliśmy udział w realizacji tego projektu i jest on szczególnie bliski naszym sercom. Pokazuje inspirującą siłę drzemiącą w ludziach, społecznościach, hobbystach. Ten projekt reprezentuje wartości, na których opiera się Fundacja: pasja, koleżeństwo, zaangażowanie, kreatywność.

Po raz pierwszy w polskim świecie zegarkowym tak wielu ludzi połączyła wspólna wizja i pasja. I tak wiele osób chciało wnieść swój nawet najskromniejszy wkład we wspólne dzieło. Dlatego Oni wszyscy – są twórcami. W równym stopniu. W efekcie tej współpracy powstał najbardziej spójny tematycznie zegarek forumowy kiedykolwiek zrealizowany. Trzeba podkreślić, że nie jest to zegarek wyprodukowany przez producenta na zamówienie. Nie jest to zegarek z minimalnymi zmianami w stosunku do modelu seryjnego. Jest to zegarek zaprojektowany i stworzony praktycznie od podstaw. Przez kolegów – dla kolegów. Społeczność forum wybrała motyw przewodni zegarka - wymagające upamiętnienia działo polskich konstruktorów lotniczych z zakładów PZL - myśliwiec PZL P.11c. Podstawowy myśliwiec polskiego lotnictwa podczas Wojny Obronnej 1939 roku. Popularnie nazywana "jedenastka" to wierny towarzysz dziesiątków bohaterów, zaciekły i śmiertelny przeciwnik Luftwaffe, dzięki któremu współczynnik zestrzeleń, mimo przewagi technicznej nieprzyjaciela, wyniósł 1:1. Samolot wart bez dwóch zdań upamiętnienia!

Zastosowany mechanizm to automatyczny Sea Gull ST25. Sea Gull jest największym na świecie producentem mechanizmów automatycznych i czwartym na świecie producentem zegarków. ST25 to uznany, doskonały i stosowany przez wielu producentów 35 kamieniowy mechanizm. Wyróżniającą go cechą jest bardzo efektywny systemie naciągu o rezerwie chodu ponad 45 godzin. Na tarczy widoczna jest sylwetka samolotu PZL 11c. Stalowa koperta zaopatrzona jest w zakręcany dekiel, na którym wykonano stylizowaną osłonę silnika wpisaną w szachownicę Sił Powietrznych, oraz wygrawerowano numer indywidualny. Koronka, wyposażona w uszczelkę zapewniającą wodoszczelność na poziomie WR50, posiada grawer przedstawiający stare logo Państwowych Zakładów Lotniczych. Pasek dopełnia także specjalnie na potrzeby tego projektu zaprojektowana i wykonana klamra stylizowana na płat skrzydła samolotu PZL P.11c - charakterystyczny "płat Puławskiego".

Parametry techniczne:


Średnica: 44 mm
Rozstaw uszu: 24 mm
Koperta ze stali nierdzewnej
Mechanizm: automatyczny Sea Gull ST25, 35 rubinów syntetycznych, rezerwa naciągu ok. 45h, częstotliwość taktowania 21.600 bps
Szkło: mineralne wypukłe, tzw. hardlex, z powłoką antyodblaskową
Pasek: skórzany
Klamra stalowa skręcana
Pudełko drewniane