Nasza strona korzysta z cookies do zbierania anonimowych danych statystycznych oraz do zapamietywania preferencji użytkowanika. Korzystanie z naszej strony oznacza, że o tym wiesz i się na to zgadzasz. Możesz zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.
Gen Sosabowski Kup 1399 PLN
Generał Sosabowski walczył w obronie Warszawy w 1939 roku. Uciekł z niewoli i na polecenie organizacji konspiracyjnej przedarł się do Francji, gdzie powrócił do czynnej służby. Twórca pierwszej w historii Wojska Polskiego jednostki spadochronowej - 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Jej żołnierze wierzyli, że będa mieli szansę desantować się nad Polską i być pierwszymi żołnierzami polskimi niosącymi niepodległość. Brygada była gotowa do desantu gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, jednak decyzją Aliantów została wykorzystana podczas nieudanej operacji Market Garden w Holandii, gdzie poniosła straty w bliskie połowy stanu osobowego.
Żołnierze 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej nosili popielato szare berety - w takim tez kolorze jest tarcza naszego zegarka.
Zegarek wyposażony  jest w mechanizm Seagull ST 2533 z mudułem dodatkowej wskazówki 24-godzinnej, wskaźnik rezerwy chodu oraz boczną sekundę.

Dane techniczne:
Średnica koperty bez koronki: 40 mm.
Wodoszczelność: 100 m.
Koronka zakręcana.
Wypukłe szkiełko szafirowe z pokrywą antyrefleksyjną.
Mechanizm: SeaGull ST2533, klasa AAA.
Komplikacja wskazówki 24-godzinnej, wskaźnik rezerwy chodu i boczna sekunda.
Pasek skórzany
24 miesiące gwarancji.