Nasza strona korzysta z cookies do zbierania anonimowych danych statystycznych oraz do zapamietywania preferencji użytkowanika. Korzystanie z naszej strony oznacza, że o tym wiesz i się na to zgadzasz. Możesz zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.
Submarine Kup 1699 PLN

Submarine to nasz zegarek poświęcony wielkiemu polskiemu wynalazcy – Stefanowi Drzewieckiemu. Stefan Drzewiecki nie jest niestety osobą znaną, a należy on do światowej czołówki wynalazców, którego prace zmieniły świat.

To Stefan Drzewiecki jako pierwszy opracował dokładne założenia teoretyczne maszyn latających cięższych od powietrza.

Stefan Drzewiecki opracował również pierwszą na świecie łódź podwodną o napędzie elektrycznym. Jego okręt wykorzystywał również peryskop.

Jego wynalazkiem jest również parowa wyrzutnia torped na sprężone powietrze.
Opracował również pierwszy samolot w układzie canard. Do tej pory stosowana nazwa dla takiego układu samolotu wzięła się nazwy własnej samolotu, którą nadał Stefan Drzewiecki.

Warto pamiętać o tym wyjątkowym Polaku szczególnie nosząc upamiętniający go zegarek.

Zegarek również jest wyjątkowy i nawiązuje do tradycji marynistycznych z przełomu XIX i XX wieku – wykonany jest z mosiądzu. Mosiądz pod wpływem czasu i czynników zewnętrznych patynuje się. Tak też dzieje się z tym zegarkiem. Użytkownik sam decyduje, czy chce zegarek polerować, czy zachować go naturalnie postarzony.

Dane techniczne:
Koperta 43x49 mm, mosiężna z deklem ze stali 316L
Koronka zakręcana, mosiężna ze stalowym trzonem
Wodoszczelność WR100
Podwójnie wypukły (double domed) szafir z jednostronnym antyrefleksem
Tarcza kanapkowa z nakładanymi indeksami szczotkowanymi
Szczotkowane wskazówki.
Mechanizm automatyczny Seiko/TMI NH35A
Zegarek dostępny w dwóch wersjach: z czarną i brązową tarczą. Pasek skóra naturalna, brązowy, z klamra mosiężną.


Uwaga : mosiądz jest materiałem który ulega naturalnemu utlenieniu. Efekty tego utlenienia można usunąć stosując tradycyjne metody dla pielęgnacji mosiądzu.